System SDDE i reprografia

System SDDE

System o akronimie SDDE umożliwia użytkownikom posiadającym aktualną kartę biblioteczną pozyskiwanie kopii fragmentów dokumentów drukowanych, znajdujących się w posiadaniu biblioteki.
Zeskanowane dokumenty można pobierać logując się na swoje konto.

Aby skorzystać z usługi SDDE należy zarejestrować się, a następnie - po aktywacji konta wypełnić formularz zamówienia. Zrealizowane zamówienie w systemie SDDE będzie dostępne na koncie użytkownika  przez 14 dni.

Od 1 marca 2017 roku System Dystrybucji Dokumentów Elektronicznych (SDDE) rozpoczyna realizację  zamówień w ramach usług płatnych.

Od 7 marca 2017 roku w Systemie Dystrybucji Dokumentów Elektronicznych (SDDE) zmieniły się zasady realizacji zamówień.
Bezpłatnie usługi SDDE przeznaczone są dla osób logujących się z domeny: ...uj.edu.pl i zamawiających do 15 artykułów w miesiącu.
Po przekroczeniu 15 artykułów w miesiącu oraz dla osób i podmiotów logujących się z domen innych niż ...uj.edu.pl usługa jest płatna.
Cena jednego zeskanowanego artykułu do 10 stron wynosi 3 zł +23%Vat  (3,69 zł), każda kolejna strona kosztuje 0.30 zł + 23%VAT (0,37 zł).

Usługa jest dostępna dla wszystkich użytkowników Biblioteki Medycznej UJ CM posiadających aktywne konto biblioteczne. Do skorzystania z usługi konieczna jest rejestracja. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich pól formularza rejestracyjnego.

Użytkownicy, którzy założyli konta wcześniej i  28 lutego utracili możliwość bezpłatnej realizacji  proszeni są o wypełnienie pól  koniecznych do wystawienia faktury w celu dalszego korzystania z usługi skanowania.

Cena jednego zeskanowanego  artykułu  do 10 stron  wynosi 3 zł +Vat ,  każda kolejna strona kosztuje 0.30 zł + VAT

 

Dodatkowe informacje dotyczące funkcjonowania systemu:

Kontakt tel. 12 657 14 66; 12 433 27 77
e-mail: sdde@bm.cm-uj.krakow.pl lub wypozyczenia@bm.cm-uj.krakow.pl

 

Usługi reprograficzne

Usługi reprograficzne realizowane są poprzez skanowanie, drukowanie i bindowanie zamówionych materiałów bibliotecznych.

Nie zezwala się na kopiowanie w części lub całości prac nie ogłoszonych drukiem oraz dzieł szczególnie chronionych. Udostępniane materiały mogą być kopiowane wyłącznie na terenie Biblioteki. O tym, czy fragmenty dzieła mogą być kopiowane decydują dyżurujący bibliotekarze.

Zagadnienia związane z ochroną praw autorskich reguluje ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. wraz z późniejszymi zmianami. Zgodnie z przepisami nie kopiujemy fragmentów dzieł większych niż 1 arkusz wydawniczy tj. 22 strony formatu A4.

W przypadku artykułu z czasopisma lub rozdziału z pracy zbiorowej (większych niż 1 ark. wyd.) dopuszczalne jest kopiowanie całości wybranej publikacji.

Pracownicy UJ CM mogą zrealizować usługi reprograficzne poprzez zgłoszenie źródła finansowania (MPK, nr grantu, nr zlecenia etc.) na adres wypozyczenia@bm.cm-uj.krakow.pl. Na tej podstawie Biblioteka wystawia faktury wewnętrzne tj. noty obciążeniowe.

 

Stawki za usługi reprograficzne podane są w cenniku.

Kontakt

Oddział Informacji Naukowej BM

tel. 12 657 23 10

e-mail: informacja.naukowa@bm.cm-uj.krakow.pl

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
8-20
8-20
8-16
8-20
8-20
9-15