O Bibliotece

Historia

Biblioteka Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii działa od 1.01.1966 roku (zawieszona działalność w okresie 1.11.2012 - 31.12.2016) - jako jednostka specjalistyczna gromadzi zbiory z dziedzin medycyny i nauk pokrewnych, głównie pediatrii. Zalążkiem zasobów są zbiory bibliotek Kliniki Dziecięcej UJ i II Kliniki Chorób Dzieci Akademii Medycznej. Służą one pracownikom medycznym i administracyjnym Instytutu Pediatrii oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, studentom, rodzicom pacjentów i innym.

Działalność informacyjno-bibliograficzna biblioteki polega m.in. na udzielaniu pomocy w wyszukiwaniu informacji w bazach danych, zasobach internetowych i innych źródłach informacji oraz informacji bibliograficznych; szkoleniu użytkowników; gromadzeniu i udostępnianiu materiałów prasowych do "Kroniki Instytutu Pediatrii/Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego".

O działalności biblioteki napisano dwie prace magisterskie w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytu Jagiellońskiego (w 1997 r. - K.Kozioł: "Biblioteka naukowa Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na tle innych polskich bibliotek naukowych"; w 2008 r.- U.Gurgul: "Aktualny stan wybranych bibliotek szpitalnych w Krakowie")

Zbiory

Biblioteka dysponuje 2 stanowiskami komputerowymi dla użytkowników, gdzie można korzystać z dostępu do baz danych i czasopism online ze stron Biblioteki Medycznej UJ CM i Biblioteki Jagiellońskiej.

Informację o zbiorach biblioteki można uzyskać z katalogu tradycyjnego oraz częściowo z katalogu komputerowego Biblioteki Medycznej UJ CM.

W chwili obecnej nie ma możliwości komputerowego zamawiania książek.

Książki są wypożyczane "na zewnątrz" wyłącznie pracownikom Instytutu Pediatrii i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Prolongaty i rezerwacji książek można dokonać osobiście lub kontaktując się mailowo/telefonicznie z pracownikiem biblioteki. Prolongata jest możliwa, jeśli książka nie została zarezerwowana przez innego użytkownika.

Jeśli potrzeba więcej informacji - Zapytaj bibliotekarza

Kontakt

Biblioteka Instytutu Pediatrii UJ CM

ul. Wielicka 265
30-663 Kraków
Budynek „B” II piętro, pomieszczenie: B2-12

tel.: (12) 333 90 34

e-mail: pediatri@cm-uj.krakow.pl

 

 

Godziny otwarcia

Poniedz.
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota 
 
 
 7:40-14:50
 7:40-14:50
 7:40-14:50
 7:40-14:50
 7:40-14:50
  nieczynne